Realizacje

Nasze realizacje:


Ogródek - Gdańsk Jasień

Nazwa: Balkon - Gdańsk Morena

Opis: Aranżacja balkonu na Morenie przewidywała nasadzenia w pojemnikach oraz zakup mebli do wypoczynku. Część roślin miała być zimozielona, ale i ozdobna oraz jadalna. Zdecydowaliśmy się na zioła takie jak mięta, oregano, tymianek oraz sosny, trzmieliny, lawendy, a także pelargonię. Życzeniem klientów była również hortensja . Do obsadzenia wykorzystaliśmy doniczki plastikowe w kolorze antracytowym. W takim samym kolorze zakupiliśmy nowoczesne krzesła i metalowy stolik.

Sezon: 2017


Ogródek - Gdańsk Jasień

Nazwa: Skrzynki z ziołami w Laboratorium Innowacji Społecznych - Gdynia

Opis: W kolejnym roku obsadziliśmy drewniane skrzynki z palet ziołami. Każdy przechodzień może sobie odpocząć na leżaku i poskubać zioła.

Sezon: 2017


Ogródek - Gdańsk Jasień

Nazwa: Ogródek przydomowy - Gdańsk Jasień

Opis: Założyliśmy podwyższone grządki z impregnowanych nadstawek paletowych o wymiarach 1200x800, w których posadziliśmy kwiaty jednoroczne i wieloletnie oraz zioła. Ponadto posadziliśmy pienne czerwone porzeczki oraz wiśnię karłową. Warzywnik oddzieliliśmy od reszty ogrodu użytkowego niskim żywopłotem z bukszpanu. Zaaranżowaliśmy również nie wielką rabatę z żurawkami, lawendą, wiśnią piłkowaną Kiku-Shidare oraz funkiami.Na rabacie pod oknami dosadziliśmy kolorowe rośliny ozdobne jednoroczne i wieloletnie. W następnym sezonie zostanie wymieniona trawa.

Sezon: 2017


Ogródek Warzywny - Gdańsk Osowa

Nazwa: Ogródek warzywny - Gdańsk Osowa

Opis: Aranżacja ogródka warzywnego na niewielkiej działeczce przy domkach jednorodzinnych. Teren był już ogrodzony więc należało go na początku oczyścić oraz skosić. Warzywni został założony w grządkach podwyższonych z zaimpregnowanych nadstawek o wymiarach 1200x800. W poszczególnych skrzyniach zostały posadzone: pomidory, ogórki, koper, papryczki, cukinie, dynie, buraki, marchewki, szpinak, sałata i rzodkiewka. Ponadto zostały posadzone krzewy owocowe (agrest, porzeczka, borówki) oraz maliny. Całość ogródka została obsadzona od strony ulicy szczelnym żywopłotem z berberysów. W następnym sezonie powstanie szklarnia oraz miejsce do grillowania i relaksu.

Sezon: 2017


Ogródek Działkowy - Juszkowo

Nazwa: Ogródek działkowy - Juszkowo

Opis: Na terenie ogródka działkowego w Juszkowie rozpoczęliśmy prace od uprzątnięcia i wyczyszczenia terenu oraz wykarczowania zbędnej roślinności. Następnie posadziliśmy drzewa i krzewy owocowe, które mają być prowadzone w formie espalierów oraz przycieliśmy te, które tego wymagały. Warzywnik założyliśmy w tradycyjny sposób przy zachowaniu zasad uprawy współrzędnej.

Sezon: 2017


Ogrody Otwarte - Gdynia

Nazwa: Otwarte Ogrody - Gdynia

Opis: Projekt Otwarte Ogrody Gdyni to kilka ogrodów społecznych na terenie Gdyni, gdzie lokalna społeczność będzie mogła uprawiać własne rośliny i dzielić się między sobą plonami, ale także doświadczeniem.

Sezon: 2017


Sklep Pazur.com - Gdańsk

Nazwa: Sklep Pazur.com - Gdańsk

Opis: Nasadzenia w impregnowanych drewnianych skrzyniach 50x40x25 roślinami ozdobnymi głównie zimozielonymi.

Sezon: 2017


Ogródek MMWA - Gdańsk

Nazwa: Ogródek MMWA - Gdańsk

Opis: Aranżacja ogródka zakładała odgrodzenie klientów od przechodniów. Do realizacji wykorzystaliśmy drewniane skrzynie 150x80x40, w kolorze czarnym oraz nasadzenia roślin, które nie będę wymagały zbyt dużej pielęgnacji tj. pelargonie kaskadowe, koleusy i kocanki włochate.

Sezon: 2017


Laboratorium Innowacji Społecznych - Gdynia

Nazwa: Mobilna szklarnia przy Laboratorium Innowacji Społecznych - Gdynia

Opis: Obsadzenie mobilnej i samo-nawadniającej się szklarni roślinami jadalnymi oraz ozdobnymi. W szklarni sadziliśmy w poszczególnych sezonach warzywa takie jak: pomidor, ogórek, sałata, rzodkiewka, groszek, rzeżucha, por oraz kwiaty jadalne np. nasturcje, nagietki i bratki, a także rośliny ozdobne tj. wrzosy, narcyzy, kapusty ozdobne czy chryzantemy oraz zioła - mięty, oregano, tymianek, majeranek, curry, melisę i kolendrę.

Sezon: 2016/2017


Ogródek przydomowy - Gdańsk Zakoniczy

Nazwa: Ogródek przydomowy - Gdańsk Zakoniczyn

Opis: Nasza pielęgnacja ogródka przydomowego na Zakoniczynie rozpoczęła się od uprzątnięcia i usunięcia zbędnych materiałów oraz roślinności w ogródku. Następnie wymieniliśmy trawę oraz przycięliśmy gałęzie. W następnych krokach założyliśmy podwyższone grządki z impregnowanych nadstawek paletowych o wymiarach 1200x800 oraz 800x600, w których posadziliśmy kwiaty jednoroczne i wieloletnie oraz zioła i pomidory.

Sezon: 2015/2016/2017


Ogródek warzywny w Przedszkolu Kota Edwarda - Gdańsk Wrzeszcz

Nazwa: Ogródek warzywny w Przedszkolu Kota Edwarda - Gdańsk Wrzeszcz

Opis: Założyliśmy dla przedszkolaków ogródek warzywny, aby mogli sami uprawiać własne rośliny jadalne oraz się nimi opiekować.

Sezon: 2014/2015/2016/2017


Podwórko w Śródmieściu - Gdańsk

Nazwa: Podwórko w Śródmieściu - Gdańsk

Opis: Aranżacja ogródka społecznego w ramach Gdańskich Dni Sąsiada. Wraz z lokalną społecznością współtworzyliśmy ogródek społeczny w centrum Gdańska, a także mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty obsadzania roślinami miododajnymi pojemników.

Sezon: 2015/2016/2017


Ogródek warzywny w Przedszkolu Tęczowym - Gdańsk Przymorze

Nazwa: Ogródek warzywny w Przedszkolu Tęczowym - Gdańsk Przymorze

Opis: Założyliśmy dla przedszkolaków ogródek warzywny, aby mogli sami uprawiać własne rośliny jadalne oraz się nimi opiekować.

Sezon: 2015/2016/2017


Ganek przed domem - Gdańsk Osowa

Nazwa: Ganek przed domem - Gdańsk Osowa

Opis: Kompozycja roślin jadalnych i ozdobnych w pojemnikach przed wejściem do domu. Rośliny ozdobne to głównie surfinie, z roślin jadalnych posadziliśmy zioła, papryczki chilli, sałatę, truskawki i poziomki oraz lawendę.

Sezon: 2016


Ogródek warzywny na działce w Dolinie Radości - Gdańsk Oliwa

Nazwa: Ogródek warzywny na działce w Dolinie Radości - Gdańsk Oliwa

Opis: Prace na terenie ogródka działkowego w Oliwie rozpoczęliśmy od uprzątnięcia i wyczyszczenia terenu, skoszenia trawy oraz wykarczowania zbędnej roślinności. Następnie zostały posadzone drzewa i krzewy owocowe oraz został założony warzywnik w grządkach podwyższonych z impregnowanych nadstawek paletowych o wymiarach 1200x800. Swoje miejsce znalazł również foliak z pomidorami.

Sezon: 2016


Ogródek warzywny w Radiu Plus - Gdańsk

Nazwa: Ogródek warzywny w Radiu Plus - Gdańsk

Opis: Obsadziliśmy drewniane skrzynki roślinami jadalnymi, aby ekipa w radio zawsze miała pod ręką zdrową przekąskę.

Sezon: 2016


Ogródek warzywny w Przedszkolu Lokomotywa - Sopot

Nazwa: Ogródek warzywny w Przedszkolu Lokomotywa - Sopot

Opis: Założyliśmy dla przedszkolaków mini ogródek warzywny w jednej zaimpregnowanej nadstawce paletowej o wymiarach 1200x800, aby mogli sami uprawiać własne rośliny jadalne oraz się nimi opiekować.

Sezon: 2016


Ogródek warzywny w Przedszkolu nr 60 - Gdańsk Żabianka

Nazwa: Ogródek warzywny w Przedszkolu nr 60 - Gdańsk Żabianka

Opis: Założyliśmy dla przedszkolaków mini ogródek warzywny w jednej zaimpregnowanej nadstawce paletowej o wymiarach 1200x800, aby mogli sami uprawiać własne rośliny jadalne oraz się nimi opiekować.

Sezon: 2016


Warzywnik - Gdańsk Jasień

Nazwa: Warzywnik - Gdańsk Jasień

Opis: W ogródku przydomowym znalazło się miejsce i na warzywnik, który zrobiliśmy w impregnowanych nadstawkach paletowych o wymiarach 1200x800. W początkowej fazie wzrostu roślin były chronione za pomocą siatki, w późniejszym czasie instalacje z siatką zostały wykorzystane jako podpora do ogórków.

Sezon: 2016


Warzywnik - Pruszcz Gdański

Nazwa: Warzywnik - Pruszcz Gdański

Opis: W ogródku przydomowym znalazło się miejsce i na warzywnik, który zrobiliśmy w impregnowanych nadstawkach paletowych o wymiarach 1200x1200. Dosadziliśmy także krzewy owocowe oraz zioła i rośliny miododajne.

Sezon: 2015/2016


Ogródek warzywny w Przedszkolu - Pruszcz Gdański

Nazwa: Ogródek warzywny w Przedszkolu - Pruszcz Gdański

Opis: Założyliśmy dla przedszkolaków ogródek warzywny, aby mogli sami uprawiać własne rośliny jadalne oraz się nimi opiekować.

Sezon: 2015/2016


Wejście do Gdańskiego Archipelagu Kultury - Gdańsk Orunia

Nazwa: Wejście do Gdańskiego Archipelagu Kultury - Gdańsk Orunia

Opis: Istniejące nasadzenia przed wejściem do budynku wymagały przycięcia oraz nawożenia. Dodatkowo w pojemnikach z gazobetonu zostały posadzone bluszcze, które mają piąć się po konstrukcji zadaszenia.

Sezon: 2015


Ogródek przed restauracją Velevetka - Gdańsk

Nazwa: Ogródek przed restauracją Velevetka - Gdańsk

Opis: Obsadziliśmy pojemniki rajskimi jabłonkami, stokrotkami, bratkami i truskawkami.

Sezon: 2015


Nasadzenia drzew owocowych w ramach festiwalu Streetwaves - Gdańsk Przymorze

Nazwa: Nasadzenia drzew owocowych w ramach festiwalu Streetwaves - Gdańsk Przymorze

Opis: Wraz z lokalną społecznością posadziliśmy 30 drzew owocowych, z których korzystać będą okoliczni mieszkańcy najdłuższego falowca na Przymorzu.

Sezon: 2015


Balkon - Gdańsk Osowa

Nazwa: Balkon - Gdańsk Osowa

Opis: Aranżacja ogródka warzywnego na balkonie przewidywała nasadzenia w pojemnikach moblinych tj. drewniane, impregnowane skrzynki, doniczki wiszące oraz impregnowana stojąca paleta. Główne nasadzenia to sałata, rzodkiewka, koper, pomidory oraz zioła, truskawki i czerwona porzeczka.

Sezon: 2015


Kontakt

Skontaktuj się z nami:

Adres WWW: Ruta Urban Garden

Adres E-Mail: rutaurbangarden@gmail.com

Telefon: +48 690-949-013

Facebook: Ruta Urban Garden

Google+: Ruta Urban Garden

Instagram: Ruta Urban Garden

Imię i Nazwisko

Temat:

E-Mail:

Treść: